Sıkça Sorulan Sorular

 • GÖNDERİ DETAYLARI

  Siparişimi hediye olarak aldım ve notumu yazdım. Notum siparişimin içine eklenecek değil mi?
  Tabii ki :) yazdığınız notunuz, sizin için hazırladığımız teşekkür kartlarımıza yapıştırılır, ve alıcının kutuyu açtığı anda göreceği şekilde yerleştirilir. Merak etmeyin, sürpriz hazırlamak bizim işimiz :)

  Hediye olarak oluşturduğum siparişime hediye paketi yapar mısınız? Hediye olduğu için öyle gitmesini istiyorum!
  Bikutumutluluk olarak bizim çıkış amacımız bu zaten! Kendine ve sevdiklerine farklı bir hediye deneyimi sunman! :) Bu yüzden merak etme, her ne aldıysan, renkli pelurlarımıza sarılıp hediye kutusu olarak tasarladığımız kutularımızla gönderiliyor olacak. Merakını gidermek istiyorsan nasıl kutu alabilirim? bölümündeki videomuzu izleyebilirsin ;)

  Faturamın kutunun içinde gönderilmesini istemiyorum, çünkü arkadaşıma hediye aldım.
  Hediye almanın önemini ve o hediyenin içinden fatura çıkmasının nasıl bir durum oluşturabileceğini çok iyi biliyoruz. Bu yüzden kutundan kesinlikle fatura çıkmayacak, emin olabilirsin :) Tüm gönderilerimiz, siparişin detayını gösteren sevk irsaliyesiyle gönderilmektedir. Faturan da e-fatura şeklinde siparişinde belirttiğin mail adresine gönderilecektir.

  Ben hediye kutularınızdan almadım, sadece ürünlerinizden satın aldım kutusuz şekilde. Yine de kutuyla mı gönderilecek?
  Eğer herhangi bir kutu seti veya boş kutularımızdan satın almadıysan, aldığın tüm ürünler renkli pelurlarımıza sarılıp hediye kutusu olarak tasarladığımız kutularımızla gönderiliyor olacak. Merakını gidermek istiyorsan nasıl gönderiyoruz? bölümündeki videomuzu izleyebilirsin ;)

  Perşembe günü sipariş verdim, bugün Salı ve 6 gündür kargoya verilmedi siparişim!
  Biliyorsunuz ki kargoya verilme sürelerimizi iş günü olarak hesaplamalısınız; çünkü biz de ekip olarak Cumartesi ve Pazar günleri, bayramlarda, resmi tatillerde ve sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu günlerde çalışmıyoruz  Bu sebeple Perşembe günü verdiğiniz siparişinizin hazırlık sürecini 1-5 iş günü olarak hesaplarsak, 1. İş günü olan Cuma günü ile , 5. İş günü olan Perşembe günü arasında kargolanacaktır. Dolayısıyla Salı günü bizimle iletişime geçtiğinizde henüz 3. İş günü içerisinde bulunuyor olduğumuzdan siparişinizin hazırlık sürecinde herhangi bir sorun bulunmamaktadır :)

  HESABIM

  Kayıt olmadan sipariş verebiliyor muyum?
  evet, kayıt olmadan sorunsuz bir şekilde siparişini oluşturabilirsin. Ancak unutma ki kayıt olmazsan,siparişini takip edebileceğin bir hesabım sayfan olmayacak ve dolayısıyla sipariş takip sürecinde zorluklar yaşabileceksin. Bizim önerdiğimiz yol, her zaman kayıt olarak devam etmen yönünde; nasılsa sadece birkaç dakikanı alacak ;)

  şifremi nasıl değiştirebilirim?
  hesabım sayfasındaki kişisel bilgilerim kısmına tıkladıktan sonra şifre değiştirme adımlarını izleyerek şifreni değiştirebilirsin.

  şifremi unuttum! ne yapmalıyım?
  endişelenme ve sadece “şifremi unuttum” butonuna tıkla. yeni şifren hemen e-posta adresine gönderilecektir; yalnız istenmeyen postalar kutusunu kontrol etmeyi unutma, gönderdiğimiz e-postalar bazen orada bulunabiliyorlar ;)

  hesabıma giremiyorum, ne yapmalıyım?
  kutu satın aldığın sırada kullandığın e-posta adresini kullandığına emin misin? eğer eminsen ve yine de hesabına ulaşamıyorsan, lütfen iletişim sayfamızdan bize ulaş.

  PAKETLERİM

  6 aylık kutu aboneliği aldım, peki ilk önce hangi kutuyu alacağım?
  6 aylık paketimizi seçersen ilk kutu sürpriz olan kutudan itibaren başlar. dilersen daha ileriki aylardan da üyeliğini başlatabilirsin.

  gelecek ayın kutusunu otomatik olarak mı alacağım?
  evet! 6 aylık paketi seçersen paket süresi boyunca, her ayın kutusu kapına otomatik olarak gelir. yeni kutunun sana ulaşması için hiçbir şey yapmana gerek yok.

  geçmiş kutuları satın almak mümkün mü?
  satın al sayfasında satışta olan tüm kutuları satın alabilirsin. herhangi bir süre sınırlandırması bulunmamakta, sadece stoklarla sınırlıdır. bi’kutumutluluk sürprizlerini kaçırmamak için hemen paketini seç!

  sadece bir adet kutu almak istiyorum, mümkün mü?
  tabii ki mümkün! İster satın al sayfasında satışta olan sürpriz kutuyu satın alabilir, istersen de hızlı hediye kutuları bölümünden istediğin kutuyu satın alabilirsin.

  kaç aylık abonelik satın alabilirim?
  kendine ve sevdiklerine hediye etmek için 6 aylık ön ödemeli paketleri seçebilir veya güncel ayın kutusunu satın alabilirsin.

  kişiye özel kutu tasarlıyor musunuz?
  bikutumutluluk, kişisel bir kutu servisi değildir. sayıya bağlı olarak kurumsal çalışmalar yürütülmektedir. kurumsal çalışmalar için kurumsal bölümümüzden bizimle iletişime geçebilirsin.

  erkek kutusu tasarlıyor musunuz?
  bikutumutluluk’un aylık sürpriz konsept kutuları kadınlara uygundur. Ancak kendi kutunu yap sayfasında erkekler için bölümümüzü inceleyebilir, beyefendiler için tasarladığımız harika ürünlerimiz ile kendi kutunu yaratabilirsin.

  kendi kutumu nasıl oluşturabilirim?
  kendi kutunu yap bölümünden, dilediğin boş kutuyu ve ürünlerini seçerek kendi kutunu yapabilir, sevdiklerini ve kendini mutlu edebilirsin.

  aboneliğimin yanına ürün alırsam ne zaman gelir?
  aboneliğin devam ederken her ay size gelen sürpriz kutularınıza ürün ekleyebilirsin. eklediğin ürünler sürpriz kutunun toplu gönderim gününde kutunla birlikte gönderilir. sürpriz kutunla birlikte seçmiş olduğun ürünler beraber kapını çalar.

  ÖDEME ŞEKLİ

  Hangi ödeme şekillerini kabul ediyorsunuz?
  kredi kartı, havale veya kapıda ödeme (kredi kartı veya nakit olarak) yöntemini kullanarak ödeme yapabilirsin. kapıda nakit/kredi kartı ödeme seçeneğini seçtiğinde ekip arkadaşlarımız tarafından telefonla aranırsın ve siparişinin onayı alınır.

  Bi’kutu mutluluk ödemeleri ne zaman alınır?
  bütün paketler için toplam miktar tek seferde çekilir. eğer bankan taksit imkanı sunuyorsa bu imkanlardan da yararlanabilirsin.

  Kutumun gönderisini nasıl takip edebilirim?
  siparişinin hazırlık aşamasında ve kargoya verdiğimizde sana bir sms atacağız. Hem gelen sms’deki bilgileri takip ederek, hem de hesabım sayfandan siparişinin durumunu kontrol edebilirsin.

  TESLİMAT ŞEKLİ

  Siparişimi nasıl göndereceksiniz?
  gönderin senin seçtiğin anlaşmalı kargo şirketi vasıtasıyla yapılacaktır. Kendi kutunu oluşturduysan siparişini, gönderi yoğunluğuna bağlı olarak 1-5 iş günü içerisinde kargoya vereceğiz. Sürpriz kutu veya abonelik satın aldıysan, her ay önceden duyurulan tarihte gönderimini yapacağız

  Siparişim elime ulaşmadı, ne yapmalıyım?
  siparişini sana gönderilen kargo takip numarasıyla hesabım sayfandan, ve ilgili kargonun sitesinden takip ettin mi? bize ulaşmadan önce takibini yapmanı rica ediyoruz. Eğer takip numaran gelmesidiyse bize iletişim saatleri içerisinde ulaşabilirsin. Unutma, siparişin, 1-5 iş günü içerisinde hazırlandıktan sonra kargoya teslim edilir, ve sonrasında da kargonun sana ulaşması bulunduğun adrese ve kargo şirketinin yoğunluğuna bağlı olarak 3 günü bulabilmektedir.

  kargo şubesinden bana, kutumun size iade edildiği bilgisi ulaştı. Şimdi ne yapmalıyım?
  sana ulaşamayan siparişin, kargo şubesinde en fazla 3 gün bekletildikten sonra, kargo şirketi tarafından otomatik olarak bize iade edilmektedir. bu durumda bizimle mail veya telefon yoluyla iletişime geçebilirsin. iade edilen kutuların yeniden gönderim kargo ücreti sana ait olmaktadır; yeniden gönderim için senden kargo ücretini bize havale etmeni isteyeceğiz. Çünkü siparişin sırasında senden aldığımız kargo ücreti, kargo şirketine 1 kere gönderim için verilen bedeldir. Sonrasında o kargonun bize iadesi ve sana tekrar gönderimi için bizden 2 kere daha ücret kesilmektedir ki biz senden bunun yalnızca birini talep ediyor olacağız. Anlayışın için şimdiden teşekkürler

  kargo şubesine gittim fakat size iade edildiğini söyledi. ama bana daha öncesinden hiçbir bildirimde bulunmadılar. ne yapmalıyım?
  sana ulaşamayan kutuların, kargo şubesinde en fazla 3 gün bekletildikten sonra, kargo şirketi tarafından otomatik olarak bize iade edilmektedir. bu süre içerisinde kargo şubesinin sana ulaşamaması durumlarında, kargo tarafından bildirim yapılamamış olabilir; sen kargo takip numarandan kargonun durumunu kontrol ederek gerekli şubeyle iletişime geçebilirsin. Unutma, bize iade gelen siparişlerin yeniden gönderiminde kargo ücreti sana ait olacaktır.

  yurtdışına gönderi yapıyor musunuz?
  Evet yapıyoruz :) Tüm dünyaya gönderimlerimiz bulunmakta. Yapman gereken tek şey, siparişini oluştur ve teslimat adresi bölümüne geldiğinde kutunun gitmesini istediğin ülkeyi seç ve adresini eksiksiz girmen. DHL ile yapılacak olan gönderinin ücretlendirmesi, seçeceğin ülkeye göre değişecektir. Euro ve Dolar kurlarına bağlı olarak sene içerisinde bu fiyatlar güncellenebilecektir.

  Peki yurtdışı gönderilerinde kargo ücretine ek olarak vergilendirme çıkabilir mi?
  Bunun garantisini veremiyoruz tabii ki. Biz normal prosedür neyi gerektiriyorsa o şekilde gönderimini sağlıyoruz. Herhangi bir gümrük vergisinin çıkması, ülkeden ülkeye değişkenlik gösteren bir durum olabiliyor. Böyle bir durumda çıkacak olan herhangi bir vergi, alıcı tarafından karşılanacak ve kapıya gelen dhl kuryesine ödenecektir. Biz bu konuyla ilgili herhangi bir sorumluluk alamıyoruz.

  İADE PROSEDÜRLERİ

  siparişimi iade etmek istiyorum. Neler yapmalıyım?
  iade etmek istediğiniz siparişinizle ilgili bizimle mail yoluyla iletişime geçmelisiniz. Müşteri temsilcimiz sizi, kargolama süreci hakkında yönlendirecektir.

  Peki tüm ödediğim tüm ücret bana iade edilecek mi?
  iade ettiğiniz ürün bize ulaştıktan sonra, kontrolleri yapılıp herhangi bir eksiğinin veya kullanılmış bir ürünün olmadığı tespit edildiğinde, iade süreciniz başlayacaktır. Sürecin tarafımızdan başlatılmasından sonra ilgili bankanın işleyişine göre paranızın iade edilmesi 14 iş gününü bulabilmektedir. Bu süreci bankanızdan takip edebilirsiniz.İade işlemlerinin detayları için lütfen, mesafeli satış sözleşmesi’nin 5. Maddesi olan Cayma hakkı bölümünü okuyunuz.