Lütfen Bekleyin
Scotty ile aynı gün teslimat!!
🎁 HIZLI HEDİYE SETLERİ ❤️ SEVGİLİLER GÜNÜ 📕 DEFTER-AJANDA 💄 GÜZEL Bİ'KUTU AVON ROZETLER TAKILAR 👨🏻 ERKEKLER İÇİN Hızlı Hediye Setleri Kutu Setleri Defter & Planlayıcılar Anne Bebek Ürünleri Kupa & Mug Bez Çanta ve Cüzdanlar Takılar & Aksesuarlar Boş Hediye Kutuları Kırtasiye Dekorasyon Mutfak Ürünleri Motto Kartları Çoraplar
← alışverişe geri dön!

Kullanım ve Üyelik Koşulları

GİRİŞ HÜKÜMLERİ

Bu Kullanım ve Üyelik Koşulları münhasıran üreticilerin kendi ürünlerini tanıtmak amacıyla; sadece satış sözleşmesine sahip insanlara bir kutu göndermek suretiyle ürünlerinin dağıtımı aktivitesini düzenler (bundan sonra, "Kutu Teslimat Servisi" olarak anılacaktır).

Bu belgenin amacı doğrultusunda, satış sözleşmesi yapmış olduğu kabul edilen kişiler "Müşteriler" olarak anılacaktır.

Bu hizmetler, "www.bikutumutluluk.com" web sitesinde mevcuttur (bundan sonra "Site" olarak anılacaktır). Bu Kullanım ve Üyelik Koşulları, rutin bir satın alma sırasında geçerli sitede müşteriler için hazır bulunacaktır.

Müşteri sitedeki siparişini onaylayarak, söz konusu sipariş için şartların yanı sıra, bu Kullanım ve Üyelik Koşullarının tümünü okuduğunu, anladığını ve çekincesiz kabul ettiğini beyan eder.

Satın alımın yapıldığı tarihte, o sırada sitede yer alan Kullanım ve Üyelik Koşulları uygulanacaktır. Bununla birlikte, bu Kullanım ve Üyelik Koşulları değiştirilebilir

MADDE 1 -GENEL BAKIŞ

www.bikutumutluluk.com sitesi, Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş. tarafından kurulmuştur.

MADDE 2 - YASAL DURUM

Müşterilerin bir sözleşme için hukuken uygun olması için en az 18 yaşında olduklarını beyan etmeleri gerekir.

MADDE 3 - COĞRAFİ ALAN

Kutu teslimat servisi Türkiye'de kullanılabilir. Bu coğrafi duruma uymayan abone dikkate alınmayacaktır.

MADDE 4 - HİZMETE ERİŞİM

www.bikutumutluluk.com sitesi normal koşullarda, istemli veya istemsiz kesintiler özellikle bakım çalışmaları ve önemli olaylar dışında yıl boyunca, yedi gün, günde 24 saat erişime açıktır. Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş., siteye erişimin kesilmesinden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz.

MADDE 5 – KUTU TESLİMAT SERVİSİ SÖZLEŞME KOŞULLARI

Kutu teslimat servisi; her takvim ayında kozmetik, dekorasyon, aksesuar veya benzer ve ilgili ürünlerin örneklerini içeren bir kutu sevkiyatını içerir.

Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş. tarafından sunulan kutu nakliye hizmeti sözleşmesi Site üzerinden yapılır.

Kutu teslimat servisi sözleşmesi paketlerinden birini satın alarak, Müşteri bu Kullanım ve Üyelik Koşullarını kabul eder ve bunları okuduğunu ve anladığını onaylar ve çekincesizce tam bilgisi oduğunu kabul eder.

Sorunsuz bir kutu teslimat servisi sunmak amacıyla, bir paket satın alan müşterilerin, kendi kişisel bilgilerini içeren bir form doldurması gerekmektedir. Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş.’a sağlanan bilgiler doğru olmalıdır. Satın alırken müşteri, girdiği bilgilerin doğruluğunu ve gerçekliğini garanti eder. Yanlış bilgilendirme durumunda, Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş. sorumlu tutulamaz.

Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş. kutu teslimat servisi için dört farklı abonelik çeşidi sunmaktadır.

1- Tek ödeme ile tek aylık kutu hizmeti (5.1)
2- Tek ödeme ile 3 aylık paket hizmeti(5.2)
3- Tek ödeme ile yıllık paket hizmeti (5.3)

3- Tek ödeme ile 6 aylık paket hizmeti (5.4)

Aboneler, sadece Site ödemeyi tam olarak aldığı zaman ürüne sahip kabul edilecektir.

5.1. TEK ÖDEME İLE TEK AYLIK KUTU HİZMETİ

Ücreti ödenen kutu, o ayın gönderim süresi içinde, satın alan müşterinin belirttiği teslimat adresine ulaştırılır.

5.2. TEK ÖDEME İLE ÜÇ AYLIK PAKET HİZMETİ

Üç aylık paket hizmeti, müşterilere kendileri ya da üçüncü parti şahıslar için üç aylık abonelik; dolayısıyla üç adet kutu teslimatı sağlar. Bu abonelik için ödeme satın alım işlemi sırasında tek çekim olarak alınacaktır (kullandığınız bankanın sağlayabileceği taksit imkanları hariç).

5.3. TEK ÖDEME İLE YILLIK PAKET HİZMETİ

Yıllık paket, müşterilere kendileri ya da üçüncü parti şahıslar için bir yıllık abonelik; dolayısıyla on iki adet kutu teslimatı sağlar. Bu abonelik için ödeme satın alım işlemi sırasında tek çekim olarak alınacaktır (kullandığınız bankanın sağlayabileceği taksit imkanları hariç).

5.4. TEK ÖDEME İLE ALTI AYLIK PAKET HİZMETİ

Altı paket, müşterilere kendileri ya da üçüncü parti şahıslar için bir yıllık abonelik; dolayısıyla on iki adet kutu teslimatı sağlar. Bu abonelik için ödeme satın alım işlemi sırasında tek çekim olarak alınacaktır (kullandığınız bankanın sağlayabileceği taksit imkanları hariç).

MADDE 6 – PERAKENDE SATIŞ ŞARTLARI

Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş. ayrıca Sitesi üzerinden perakende kozmetik, tekstil ve diğer ürünlerin satışını yapabilir. Satışa sunulan ürünler kullanıcının siteye erişim yaptığı anda satış için sergilenen ürünlerdir.

Ürünler stoklarla sınırlıdır. Bir ürünün stokta olmaması durumunda, müşteri Sitede üzerinden yayınlanacak bir bildirim ile hemen haberdar edilecektir.

MADDE 7 - BÜLTEN ABONELİĞİ

Hizmet paketlerinden birine abone olurken, ya da Siteden bir sipariş verildiğinde, bu Kullanım ve Üyelik Koşullarını kabul ederek, müşteri Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş.’a üyelik sırasında müşteri tarafından sağlanan e-posta adresine e-posta gönderme yetkisi verir. Bülten aboneliği “Hesabım” sayfasından her an iptal edilebilir.

MADDE 8 – MÜŞTERİ HESABI DEAKTİVASYONU

Bu Kullanım ve Üyelik Koşullarının bağlayıcılığından doğan uygunsuzluk, verilen bir siparişin ödenmemesi, hesap oluşturmak için kasten yanlış bilgi verme ya da Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş.’ın çıkarlarına zarar verecek aktiviteler yapılması durumunda, Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş. Siteden sunulan hizmetlere erişimi askıya alma ya da eylemlerin ciddiyetine bağlı olarak herhangi bir tazminat olmaksızın üyenin aboneliğini ve hesabını feshetme hakkını saklı tutar. Şirket ayrıca bu tür eylemler için üyeliği iptal edilmiş ve siteden men edilmiş olan bir müşteriye hizmet vermeyi reddetme hakkını saklı tutar.

MADDE 9 – ÜCRETLER VE ÖDEME

9.1. TÜM SİTE HİZMETLER İÇİN GENEL ÖDEME KOŞULLARI

Hizmetler için ödemeler kredi kartı (Visa, Mastercard, American Express) ile yapılacaktır. Ödemeler üçüncü şahıslar tarafından bilgilerin ele geçirilmesini önlemek amacıyla bir veri şifreleme yöntemi ile temin edilecektir.

Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş. kullanılan ödeme yönteminin herhangi hileli bir kullanımından dolayı sorumlu tutulamaz.

Satın alım isteği aldıktan sonra üç gün içinde ödeme kuruluşuna, banka hesabına bir borç talebi gönderilecektir. Ödeme kuruluşu tarafından, hesabınızdan ücretin tahsil edildiğine dair gönderilen makbuz ile satış sözleşmesi tamamlanmış olacaktır.

Yürürlükteki mevzuata uygun olarak, üye banka bilgileri Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş. tarafından tutulamaz.

9.2. AYLIK KUTU NAKLİYE HİZMETİ İÇİN ÜCRETLER VE ÖDEME

'Ücretsiz Kargo' yazılı ürünlerde, kargo ücreti kutu bedeline dahildir. Ücretsiz kargo ibaresi bulunmayan ürünler için ekstra kargo ücreti talep edilir ve bu ücret, kredi kartı, havale veya kapıda ödeme ile peşin olarak alınır. 

Kapıda Ödeme seçilmesi durumunda, kapıda ödeme hizmet bedeli alınmaktadır. (Bu bedel ücretsiz kargo durumlarında da eklenmektedir)

Kapıda Ödeme seçilmesi durumunda, ürünün teslim alınması için, ödemenin eksiksiz bir şekilde kargo görevlisine yatırılması gerekmektedir.
Kapıda ödeme ile yapılan ödemelerde, iade hakkının kullanılması durumunda "Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli" iade edilmemektedir.

MADDE 10 – İSPAT YÜKÜ

Müşteri Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş. tarafından tutulan elektronik alışveriş kayıtların ispat değerinin ve geçerliliğinin farkındadır ve bu yazılı belgelerin ve ıslak imzalı belgeler kadar ispat gücüne sahip olduğunu kabul eder.

MADDE 11 – TESLİMAT

Hizmet Alanı

Kutu teslimat hizmeti yalnızca makalenin, "Coğrafi bölge" bölümünde belirtilen coğrafi alanı (Türkiye) kapsar.

Teslimat Yöntemi

Kutu, kayıt sırasında Müşteri tarafından tamamlanan bilgi formunda belirtilen adrese, belirlenen bir günden itibaren gönderilmeye başlanacaktır. Adres değişikliği durumunda, müşteri, hesabım bölümünden gerekli güncellemeleri yapabilecektir.

Paket Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş.’a iade edilirse, ikinci bir teslimat yapılacaktır. Bu iadenin kargo ücreti, alıcı tarafından ödenecektir. Tekrar gönderene iade edilirse, yeni bir gönderi yapılmayacaktır.

Teslimat Araçları

Teslimat, müşterinin seçtiği bir kargo şirketi ile yapılacaktır.

Teslimatlar resmi tatiller hariç Pazartesi’den-Cumartesi’ye yapılmaktadır. Kargo şirketi tarafından taşınarak müşteri tarafından sağlanan adrese bir defa teslim edilir. Müşterinin bulunmadığı durumlarda maksimum 3 gün boyunca kargo şubesinde bekletildikten sonra, kargonun teslim alınmaması halinde gönderene iade edilir.

Teslimat Süresi

Tüm Kutular belirlenen tarihten itibaren sevk edilmeye başlanır ve teslim süresi 1 ile 6 iş günü arasında değişir.

Yukarıda belirtilen teslimat süreleri, genellikle beklenen sürelerdir. Teslim süresi indirim veya diğer promosyonlar sırasında iki gün kadar uzayabilir.

Ayrıca, Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş. bu teslimat sürelerine, pazar günleri veya resmi tatillerin dahil olmadığı konusunda müşterilerini bilgilendirir.

İstediğiniz zaman, "Hesabım" bölümündeki “Siparişlerim” kısmından sipariş durumunu kontrol edebilirsiniz.

MADDE 12 – İADE KOŞULLARI

Kutu ve içerikleri hakkındaki herhangi bir şikayetin kutu alındıktan sonra üç gün içerisinde bildirilmesi gerekir. Kutu ve/veya ürünlerde arıza veya kusur olması durumunda, müşteriye mevcut stok adetleri dahilinde yeni bir kutu gönderilir. Ürün stoğu tükenmiş ise müşteriye sonraki ayın kutusu ücretsiz olarak gönderilecektir. Bu durumda sipariş edilen ürünün ücreti müşteriye iade edilecektir. İade durumunda, iade edilecek miktar, ödeme sistemine ödenmiş olan işlem ücreti kesilerek iade sağlanır. 3, 6 veya 12 aylık kutu paketlerinin iadesinde, o güne kadar gönderilmiş olan kutuların ücretleri, tek aylık kutu ücreti üzerinden değerlendirilir; kargo ücretleri ve işlem ücretleri de eklenerek, toplam ödenmiş olan miktardan kesinti uygulanarak iade edilir.

Not: Küpelerde iade ve değişim yoktur.

Kutu içerisinde eksik veya kusurlu ürün bulunması ,stok adetlerine bağlı olarak, ürünün aynı ürünle ya da farklı bir ürünle değiştirilmesine sebep olur.

Kutunun teslimatının sağlanamaması farklı bir çeşit tazminata sebep olmaz. Her durumda, Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş.’ın sorumluluğu siparişlerin değeriyle sınırlıdır.

Bu koşullar altında geri ödeme alabilmek için, müşteri 30 gün içinde geri ödeme istediğini bildirmelidir. Geri ödemeler genellikle ödemenin yapıldığı aynı yöntemle yapılır.

MADDE 13 – MÜCBİR SEBEP HALİ

Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş., mücbir sebep hali nedeniyle doğacak sözleşmenin tamamen veya kısmen ihlali durumunda sorumlu tutulamaz.

Bir mücbir sebep, makul kontrol dışındaki herhangi bir olay veya durum ile ilgilidir.

Bir mücbir sebep halinde, sözleşme yükümlülüklerimizin yerine getirilmemesinden sorumlu değiliz. Ancak, mücbir sebep olayına rağmen bu dönem boyunca elimizden geleni en iyi şekilde gerçekleştirmek için gereken her gayreti göstereceğiz.

MADDE 14 -– ÜRÜN DOĞRULAMA

Ürünlerle ilgili web sitesinde yer alan bilgiler, bu ürünlerin üreticileri ve distribütörleri tarafından sağlanmaktadır. Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş., bu nedenle, bu bilgilerin paylaşılmasından veya kullanımından doğabilecek herhangi bir sonuç için hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.

MADDE 15 – FİKRİ MÜLKİYET

Sitenin tüm unsurları, altta yatan teknoloji de dahil olmak üzere ,ister, görsel, ses, metin, düzenleri, çizimler, fotoğraflar, belgeler, ya da diğer elementlerin telif hakları, fikri ve sınai mülkiyet hakları ile korunmaktadır. Sitede bulunan elementlerin toplatan veya kısmi çoğaltılması kesinlikle yasaktır.

MADDE 16 – CAYMA HAKKI

Yürürlükteki 6502 nolu tüketici hakları kanunu ve uzaktan satış yönetmeliği uyarınca, müşteri on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş.’a yöneltilmiş olması yeterlidir.

Cayma hakkı bildirimi, bu Kullanım ve Üyelik Koşulların Madde 1'inde belirtilen www.bikutumutluluk.com web adresinde yer alan iletişim sayfası aracılığıyla e-posta ile yapılmalıdır.

Ondört (14) günlük süre aboneliğin başladığı andan itibaren başlar. Eğer kutu bu on dört gün içerisinde müşteriye ulaştırılmışsa dahi müşteri cayma hakkına sahiptir. Bu durumda, mal orjinal ambalajında ve durumunda iade edilmelidir. Herhangi bir hasarlı ve / veya eksik ürün ya da hasarlı ve / veya eksik ambalaj iade ya da takas edilemez. Aylık tam kutu paketinde, tam kutunun geri gönderilmesi gereklidir. Bu durumda kargo ücreti gönderene aittir.

Ürünün satın alındığı dönem bulunan kampanya dahilinde hediye edilen ürün, fırsat, indirim ve haklar; cayma hakkının kullanılması durumunda, tarafımıza eksiksiz, hasarsız ve kullanılmamış şekilde iade edilmelidir. Ürünün kullanılmış, eksik veya hasarlı olması durumunda veya kampanya dahilinde indirim veya avantajlardan faydalanılması durumunda; faydalanılan tutar iade tutarından düşülerek hesaplanır.

MADDE 17 – KİŞİSEL BİLGİLERİN GİZLİLİĞİ

Kayıt sırasında doldurulan formda müşteriden talep edilen bilgiler sipariş işlemi için gereklidir ve bu bilgiler spesifik sipariş çerçevesinde ilgili üretici ve dağıtımcı ortaklara tebliğ edilebilir.

Yürürlükteki kanun uyarınca, müşteri kendisi hakkında verdiği bilgilere erişim, bu bilgileri değiştirme ve kullanımını kısıtlama haklarına sahiptir. Bilgilerin silinmiş, hatalı, eksik olması veya güncel olmaması durumunda ya da müşteri ile iletişimin sağlanamadığı durumlarda; müşterinin kendi hakkındaki herhangi bir bilgiyi değiştirmesi, düzeltmesi, tamamlaması ya da açıklık getirmesi gerekebilir. Bu hakkı kullanmak için, müşterinin sadece "iletişim" sayfasından bize ulaşması yeterlidir.

Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş., Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş. ve diğer ortak kuruluşların sunduğu servis kalitesini yükseltmek amacıyla aboneler tarafından doldurulan formlardan sağlanan istatistiksel bilgileri kullanma hakkını saklı tutar.

MADDE 18 – SORUMLULUK

Üçüncü bir taraf olarak Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş. BikutuMutluluk ortağı sitelerin içeriğinden, ve aynı zamanda müşteri ve ortak marka veya site arasındaki herhangi bir çatışmadan sorumlu tutulamaz.

Müşterinin tanımlanmasına izin veren bilgiler, kullanıcı adı ve şifre gibi, kişisel ve gizlidir. Bu bilgiler www.bikutumutluluk.com tarafından değiştirilemez. Sadece şifre müşteri tarafından “Hesabım” sayfasının ilgili bölümünden değiştirilebilir.

Müşteri kendi tanımlayıcı bilgilerinin kullanımından sorumludur, ve bu bilgiler gizli tutulmalıdır. Müşteri tarafından bu bilginin açıklanmasından dolayı hiçbir şekilde www.bikutumutluluk.com suçlanamaz.

Müşterinin adı ve şifresi kullanılarak verilen bir sipariş, müşteri tarafından verilmiş kabul edilir. www.bikutumutluluk.com hiçbir şekilde bu kişisel ve gizli bilgilerin kullanıcı tarafından ifşa edilmesinden ve sonrasında üçüncü bir şahıs tarafından kullanılmasından kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz.

Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş. herhangi bir şekilde www.bikutumutluluk.com tarafından sunulan hizmetlerin kullanımından doğabilecek itibar, görüntü, veya bilgi kaybı gibi zararlardan sorumlu tutulamaz.

MADDE 19 – KORUNMA MADDESİ

Eğer bu Kullanım ve Üyelik Koşulları hükümlerinden biri veya daha fazlası herhangi bir yasa ya da yönetmelik ya da kesinleşmiş mahkeme kararı kapsamında geçersiz ilan edilirse, diğer hükümler güç ve kapsamını koruyacaktır.

MADDE 20 – HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİN DEVRİ

Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş.’ın toptan veya kısmi satılması durumunda, müşteri ve Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş. ve / veya halefleri ve hak sahipleri arasındaki sözleşmeler taraflar arasında bağlayıcı kalır. Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş. tarafından girilen sözleşmeler abone ve / veya müşteri tarafından Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş.’a yazılı ihbar vermeden transfer edilemez.

Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş. sözleşmeleri, hakları ve yükümlülükleri her hangi bir durumda, müşteri onayı olmadan atanabilecek veya transfer edilebilecektir.

MADDE 21 – SİTEDEKİ REKLAMLAR

Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş. serbestçe Sitesine reklam koyabilir; ve Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş.’ın bu reklamlar, reklam verenler ve reklamların görüntülenmesi konularında tam bir seçim özgürlüğü vardır. Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş. her durumda reklamın siteden çıkarılmasına karar verebilir.

MADDE 22 – KULLANIM VE ÜYELİK KOŞULLARINDA DEĞİŞİKLİKLER

Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş. herhangi bir zamanda bu Kullanım ve Üyelik Koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Yeni Kullanım ve Üyelik Koşulları müşteri için uygun değilse, müşteri yeni Kullanım ve Üyelik Koşulları öngörülen şekilde yürürlüğe girmeden önce iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla aboneliğini sonlandırmalıdır.

Yeni Kullanım ve Üyelik Koşullarının reddi açık olmalıdır. Yeni Kullanım ve Üyelik Koşullarının yürürlüğe girmesinden önce talebin açıkça bildirilmemesi durumunda, müşteri değişiklikleri kabul etmiş kabul edilecektir.

MADDE 23 – İHTİLAFLARIN HALLİ

Bu Kullanım ve Üyelik Koşullarından ve/veya uygulanmasından doğabilecek hertürlü uyuşmazlığın çözümünde Bikutumutluluk Tasarım Ürünleri San. Tic. A.Ş. kayıtları (bilgisayar-ses kayıtları gibi manyetik ortamdaki kayıtlar dahil) kesin delil oluşturur; 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 68. v.d. maddeleri uyarınca müşteri itirazını işleminin yapıldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapabilir. İl ve ilçe tüketici hakem heyetinin verdiği kararlar tarafları bağlar.

MADDE 24 – KAMPANYALARIN KULLANIMI

Kampanyaların kullanımında, kötüye kulalnım tespit edilmesi durumunda, kampanyadan kazanılmış haklar geri alınır.

Siparişin onaylanması durumunda müşteri, işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.